Tržní ocenění

Tržní ocenění nemovitosti doporučuji každému, kdo se chystá na koupi či prodej nemovitosti. Toto ocenění Vám nebude sice sloužit pro podání daňového přiznání při konečné realizaci samotného prodej/koupě,

(Pro tyto účely najdete návod v sekci „Jak na daně při převodu nemovitostí“.)

rozhodně Vám však dá 90% jistotu, že cena, za kterou nemovitost chcete koupit či prodat, je odpovídající na současném trhu s nemovitostmi.

Tržní ocenění zpracovávám již 25 let a mých služeb využívají notáři při dědickém řízení, soudy při občansko-právních sporech či právě lidé jako vy, chystající se prodat či koupit nemovitost, kteří chtějí mít jistotu, že investují/zpeněžují správně.

V podstatě jde o aktuální hodnotu nemovitosti, stanovenou na základě srovnání s již zrealizovanými prodeji obdobných nemovitostí.

Při posuzování míry srovnatelnosti jiných nemovitostí jsou důležitá tato kritéria:

technická specifika dané nemovitosti

způsob využití nemovitosti

lokalita umístění

technická specifika dané nemovitosti

způsob využití nemovitosti

lokalita umístění

Tržní ocenění zpracováváme obvykle do týdne od objednávky. Cena se pohybuje s ohledem na rozsah nemovitosti v částce od 1.500,- Kč bez DPH. V případě, že nemovitost se nachází ve vzdálenosti od 30 km do Prahy – východ, účtujeme si nad rámec této odměny dopravu v částce 6,-Kč/km bez DPH.

Real Energo s.r.o.

Věřím, že společně zvládneme někdy se zdající složitý a chaotický postup nákupu či prodeje v klidu a bez časového stresu nad hrnkem vonící kávy ………………

mob.: 774 088 226
e-mail: veronika@real-energo.cz

IČ: 04626702   I   DIČ: CZ 04626702
Společnost zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 253476